Голем успех: Тинекс Пролет на фајналфор во кадетскиот шампионат на Македонија

Кадетскиот тим на Тинекс Пролет оствари одличен успех обезбедувајќи пласман на фајналфор турнирот од шампионатот на Македонија во оваа возрасна генерација, откако избраницита на тренерот Лембанов го добија денешното четвртфинале, на гостински терен против Младост Богданци со 27-30.

Прочитај повеќе

Лесен триумф над Струга (35-30)

Тинекс Пролет забележа нов триумф на домашната сцена, рутински славејќи на домашен терен над Струга со 35-30. Избраниците на тренерот Лембанов одиграа беспрекорно во нападот, лесно наоѓајќи го патот до нови бодови со кои Тинекс Пролет се зацврсти на првото место во плејаут-лигата.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет на мегдан со Струга: Цврста одбрана и голови од транзиција, тоа е рецептот за победа

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска (18.30 часот) ќе го пречекаат составот на Струга, во обид со нов триумф уште повеќе да се зацврстат на првото место на табелата во плејаут разигрувањето. Против себе ќе имаат ривал што сезонава веќе двапати го имаат совладано (21-24 во Струга, 30-22 во Скопје), но тренерот Лембанов предупредува на максимална се

Прочитај повеќе

Упис на деца за младинската школа на РК Тинекс Пролет

Ракометниот клуб Тинекс Пролет врши упис на нови членови во младинската школа.

Прочитај повеќе

Кадетите на Тинекс Пролет во Богданци ќе бркаат билет за фајналфор

Кадетскиот тим на Тинекс Пролет оствари одличен резултат со пласманот во Топ 8 екипите во својата конкуренција, откако го освои второто место во силната група зад Алкалоид, а пред Вардар и засилениот состав на Металург РА.

Прочитај повеќе

Срамна игра и убедлив пораз во Купот на Македонија

Тинекс Пролет не успеа да го мине полуфиналето во групната фаза од Купот на Македонија откако избраниците на тренерот Лембанов загубија со убедливи 20-28 на домашен терен од вториот тим на Еурофарм Пелистер. Ова беше без дилема најслабиот натпревар на Тинекс Пролет во последните години, меч што го одбележа недоволна желба за игра против квалитетен

Прочитај повеќе