Никола Потиќ е нов ракометар на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет e подготвен за атак на места кои водат во ракометна Европа за наредната сезона. Токму за остварување на таа цел денеска е донесен нов ракометар, па Тинекс Пролет ќе влезе во вториот дел од оваа натпреварувачка сезона засилен за Никола Потиќ, искусен десен бек кој денеска потпиша договор со нашиот клуб. Потиќ е српски интернационалец (

Прочитај повеќе

Аларов дебитираше за македонската репрезентација

Пивотот на Тинекс Пролет, Михаил Аларов, синоќа го имаше своето деби во дресот на македонскaта репрезентација, на натпреварот против селекцијата на Чиле.

Прочитај повеќе