Матлиески прозиваше - Тинекс Пролет тргна со тренинзи во 2020 година

Со денешниот тренинг и официјално беше означен стартот на подготовките за вториот дел од сезонава, во која Тинекс Пролет повторно ќе атакува на висок пласман и излез во ракометна Европа. Тренерот Матлиески ја одржа првата прозивка во 2020 година, на кој присуствуваше и нашето најголемо засилување во преодниот рок, голманот Петар Ангелов

Прочитај повеќе

Петар Ангелов потпиша за Тинекс Пролет

Тинекс Пролет со задоволство може да потврди дека го комплетираше трансферот на долгогодишниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Металург38
2Охрид 201337
3Бутел Скопје31
4Тинекс Пролет29
5Радовиш22
6Вардар Јуниор18
7Пелистер14
8Металург 27
9Работнички4
10Струга4

Архива на вести