Актуелно

Убедлив пораз на последниот домашен натпревар (16-30)

Тинекс Пролет претрпе убедлив пораз од 16-30 на последниот домашен натпревар за оваа сезона, во кој нашите ракометари беа немоќни во пресметката со Еурофарм Работник. Гостите од Битола покажаа зошто се новите вицешампиони на Македонија, одиграа беспрекорен натпревар и заслужено стигнаа до победата. Нападот беше главен проблем на денешниот меч, во к

Прочитај повеќе

Матлиески: Уште две кола до крајот, се надевам на бодови против битолските екипи

Се ближи крајот на оваа натпреварувачка сезона, а Тинекс Пролет се уште има солидни шанси за излез во ракометна Европа. Нашиот тим денеска (19.30 часот) го пречекува Еурофарм Работник, во последното коло во Битола му гостува на Пелистер,

Прочитај повеќе

Металург беше преголем залак за Тинекс Пролет (41-27)

Металург и по третпат сезонава се покажа како пресилен ривал за Тинекс Пролет, откако скопскиот ривал денеска дојде и до најубедливиот триумф над нашиот тим од 41-27.

Прочитај повеќе

Ако се укаже шанса, по изненадување во „Автокоманда“

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска точно на пладне во салата „Автокоманда“ ќе излезат на мегдан со екипата на Металург.

Прочитај повеќе

Бевме блиску до чудо, но на крајот загубивме од Вардар (33-36)

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа пораз од 33-36 на домашен терен од Вардар, во меч во кој нашиот тим одлично му се спротивстави на актуелниот шампион, но немаше сили за сензација. Избраниците на тренерот Матлиески одлично му парираа на фаворитот, кој настапи со комбиниран состав, а во отсуство на тренерот Парондо тимот вечерва го водеше Билја

Прочитај повеќе

Матлиески: По „шлаканицата“ во Бутел, да играме многу подобро против Вардар

Нема одмор за ракометарите на Тинекс Пролет во овој згуснат период, па нашиот тим вечерва (19.30 часот) го очекува нов предизвик - дуел на домашен терен со екипата на Вардар. Откако во првиот натпревар во СЦ „Јане Сандански“ едно полувреме му париравме на шампионот, желба на тренерот Матлиески е Тинекс Пролет повторно да се покаже во добро светло и

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Вардар24
2Еурофарм Работник21
3Металург15
4РК Бутел6
5Тинекс Пролет6
6Пелистер 083

Архива на вести