Василевски се врати назад во Тинекс Пролет

Тинекс Пролет дополнително го засили играчкиот кадар потпишувајќи договор со Александар Василевски, искусниот лев бек, кој по една година пауза се враќа назад во нашиот клуб.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет го освои четвртото место на турнирот „Марко Божиновски“

Кадетскиот тим на Тинекс Пролет го освои четвртото место на меморијалниот турнир „Марко Божиновски“ што во изминатите денови се одржуваше во Скопје. По пласманот на фајналфор турнирот од домашното првенство, кадетите на Тинекс Пролет повторно се прикажаа во добро светло, одиграа допадлив ракомет освојувајќи ги симпатиите на гледачите на трибините н

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет ги дозна ривалите за Супер-лигата во сезоната 2022/23

Тинекс Пролет ќе биде дел од групата Б во суперлигашката сезона 2022/23, беше одлучено со денешната ждрепка што беше извршена во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Давор Палевски останува во Тинекс Пролет

Давор Палевски и во следната сезона ќе продолжи да го носи дресот на Тинекс Пролет откако потпиша нов едногодишен договор со нашиот клуб. За услугите на квалитетното лево крило се интересираа уште неколку македонски суперлигаши, но тој ја избра понудата на Тинекс Пролет и во наредната сезона повторно ќе биде еден од главните адути во атакот на висо

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет ќе биде дел од меморијалниот турнир „Марко Божиновски“

Тинекс Пролет со задоволство ја прифати поканата да биде дел од турнирот „Марко Божиновски“ што меморијално ќе биде одржан во чест на поранешниот кадетски репрезентативец на Македонија, од 14 до 17 јуни во Скопје.

Прочитај повеќе

Продолжени договорите со Ласко Андоновски и Мартин Димов

Во насока на вистинско заокружување на играчкиот кадар за следната сезона, екипата на Тинекс Пролет ги продолжи договорите со двајца клучни свои играчи од изминатава сезона, Ласко Андоновски и Мартин Димов.

Прочитај повеќе