ИН МЕМОРИАМ: Ѓорѓи Огњеновски (1951-2019)

Со длабоко жалење соопштуваме дека по кратко боледување, на 67-годишна возраст, почина долгогодишниот ракометен спортски работник Ѓорѓи Огњеновски.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Металург26
2Охрид 201325
3Бутел Скопје24
4Тинекс Пролет20
5Радовиш15
6Вардар Јуниор12
7Пелистер8
8Металург 24
9Работнички4
10Струга4

Архива на вести