Реми со Бутел: Пропуштена шанса за триумф над градскиот ривал (25-25)

Тинекс Пролет ремизираше 25-25 на гостувањето во Бутел, во последното суперлигашко коло за нашата екипа оваа сезона. Избраниците на Лембанов заслужија и повеќе од еден бод со оглед на фактот дека беа подобар противник во голем дел од мечот, а во самата завршница не беше искористена предноста од два гола за да се стигне до конечен триумф.

Прочитај повеќе

Гостување во Бутел за завршување на настапот во Супер-лигата

Ракометарите на Тинекс Пролет вечерва му гостуваат на градскиот ривал Бутел (18.30 часот), како дел од последното коло во ракометната Супер-лига на Македонија. Без оглед на фактот дека во овој меч се влегува без шанса за пласман во Топ 6 и влез во плејофот, желба на сите во тимот е да се прикаже добра игра и да се крене формата во пресрет на наред

Прочитај повеќе

Едно добро полувреме, премалку за избегнување на пораз од фаворитот Еурофарм Пелистер

Тинекс Пролет не успеа да приреди изненадување на денешниот дуел со Еурофарм Пелистер, губејќи на домашен терен со резултат , во меч во кој во првото полувреме избраниците на Лембанов му парираа на фаворитот од Битола. Ова беше претпоследен натпревар во рамките од Супер-лигата, пораз со кој Тинекс Пролет и дефинитивно ги загуби шансите за пласман в

Прочитај повеќе

Нов тежок испит: Во „Македонско Сонце“ доаѓа Еурофарм Пелистер

Пеколниот распоред на натпревари во Супер-лигата продолжува за тимот на Тинекс Пролет, со денешниот дуел на домашен терен против екипата на Еурофарм Пелистер (18.30 часот, сала „Македонско Сонце“. Актуелниот вицепрвак пристигна во Скопје веднаш по гостувањето против Ним во Лигата на Европа на ЕХФ, а фактот дека „пелистерци“ досега славеа на сите на

Прочитај повеќе

Кадетите на Тинекс Пролет го преслушаа Вардар

Кадетскиот тим на Тинекс Пролет одигра одличен меч на гостувањето против Вардар, славејќи над „црвено-црните“ со убедливи 29-36 во рамките од групата В од кадетската лига на Македонија.

Прочитај повеќе

Штета: По голема битка, пораз во Охрид (23-20)

Тинекс Пролет не успеа да триумфира на гостувањето против Охрид, губејќи го мечот со 23-20, резултат со кој на минимум се сведуваат шансите за пласман на нашиот клуб во плејофот и разигрувањето за највисок пласман во домашниот шампионат. Избраниците на Лембанов беа подобар противник во поголемиот дел од мечот, го контролираа резултатот се до шест м

Прочитај повеќе