Андон Бошковски е нов тренер на Тинекс Пролет

Поранешниот стратег на Вардар и на Еурофарм Работник, Андон Бошковски, е изборот на управата на Тинекс Пролет за шеф на стручниот штаб за наредната натпреварувачка сезона. Постигнат е целосен договор за двогодишна соработка со овој ракометен стручњак, кој ќе го предводи тимот во европската авантура, но истовреме и ќе се обиде да ги повтори резултат

Прочитај повеќе

Давор Палевски уште една сезона во Тинекс Пролет

Давор Палевски ќе продолжи да го носи дресот на Тинекс Пролет и во наредната сезона откако потпиша нов едногодишен договор со нашиот клуб.

Прочитај повеќе

Андоновски и Пецаковски остануваат во Тинекс Пролет

Капитенот Ласко Андоновски и поранешниот репрезентативец на Македонија, Дејан Пецаковски, и во наредната сезона ќе го носат дресот на Тинекс Пролет откако беше постигнат договор за продолжување на соработката. Двајцата ракометари одиграа многу значајна улога во освојувањето на одличното трето место и обезбедениот излез во ракомтна Европа, по што на

Прочитај повеќе

Убедлив печат на третото место, триумф во Струга!

Ракометарите на Тинекс Пролет согласно очекувањата убедливо славеа на гостувањето против Струга со 23-30 (11-16), запечатувајќи го третото место во Суперлигата сезонава и посакуваниот европски излез.

Прочитај повеќе