social image
Вардар е пресилен ривал за Тинекс Пролет (26-35) 16.10.2021 Тинекс Пролет го претрпе вториот суперлигашки пораз сезонава губејќи на домашен терен од Вардар со 26-35. Актуелниот прв... Види детали
Голубовиќ: Пролет е на вистински пат, убаво е да с... 15.10.2021 Тинекс Пролет го задржа костурот на тимот во пресрет на оваа сезона, а едно од малкуте засилувања беше Ѓорѓе Голубовиќ, ... Види детали
Мисијата е исполнета - Струга освоена со 21-24 09.10.2021 Тинекс Пролет ја забележа и петтата овосезонска победа откако во шестото коло од Супер-лигата нашиот тим триумфираше на ... Види детали
Види ги сите нови вести
Последен натпревар

РК Пролет - Вардар
26-35 (12-18)

Види извештај
Следен натпревар

Радовиш - РК Пролет 
23. октомври 2021

Поз.ЕкипаНПРИДГПГГРБ
1Вардар77002551876821
2Е. Пелистер76012361568018
3Е. Пелистер 275021951801515
4Бутел7502166162415
5Тинекс Пролет7502191190115
6Охрид74031811602112
7Тиквеш7304176182-59
8Прилеп7304189198-99
8Металург720518118106
10Струга7106141186-453
11Радовиш7106156211-553
12Скопје7007171245-740