social image
Лембанов прозиваше, подготовки во Скопје до вторио... 12.01.2022 Алексо Лембанов го одржа првиот тренинг во 2022 година, со што беше означен стартот на подготовките за вториот дел од се... Види детали
Лембанов останува шеф на стручниот штаб, Темелковс... 11.01.2022 Алексо Лембанов ќе продолжи да го води Тинекс Пролет и во вториот дел од натпреварувачката сезона, одлучи управата на кл... Види детали
Историски успеси во јубилејната година на РК Тинек... 25.12.2021 Тинекс Пролет заокружи уште една година како член на елитното македонско ракометно друштво. Нашиот клуб слави јубилеј - ... Види детали
Види ги сите нови вести
Последен натпревар

Тиквеш - Пролет
25-25 (16-12)

Види извештај
Следен натпревар

Пролет  - Струга
Февруари 2022

Поз.ЕкипаНПРИДГПГГРБ
1Вардар16141155841414443
2Е. Пелистер16141153535717843
3Бутел1611053903711933
4Е. Пелистер 21610244564322432
5Охрид168174383855325
6Тинекс Пролет16817425437-1225
7Тиквеш16817416413325
8Металург16709425445-2021
9Прилеп165011422487-6515
10Струга164111375441-6613
11Скопје162014394519-1256
12Радовиш161015360491-1313