Пораз и реми на последните контролни средби

Ракометарите на Тинекс Пролет забележаа еден пораз и едно реми на двете контролни средби одиграни во изминатите 24 часа, последни пријателски натпреварии во пресрет на новата сезона. Тренерот Матлиески и за двата дуели не можеше да смета на Аларов и на Џонов, кои ќе бидат значајни алки во тимот на Тинекс Пролет во текот на сезоната.

Прочитај повеќе

Две победи на Тинекс Пролет на стартот од подготовките

Ракометарите на Тинекс Пролет успешно ги стартуваа контролните натпревари во пресрет на новата сезона, откако во изминатите 24 часа беа забележани две победи.

Прочитај повеќе

Новата сезона ја почнуваме против Охрид

Екипата на Охрид ќе биде прв ривал на Тинекс Пролет во новата натпреварувачка сезона што ќе стартува на 7 септември.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет тргна со подготовки - со нов голман и старата клупска стратегија

Тинекс Пролет ги стартуваше подготовките за новата сезона, за која нашиот клуб го задржа костурот на тимот. Воедно, Тинекс Пролет не отстапува од цврстата стратегија за настап исклучиво со македонски ракометари, што ќе биде случај и во новата сезона од Супер-лигата. Засега е потпишано само едно ново засилување, голманот Никола Кизиќ кој бранеше за

Прочитај повеќе