Убедлив триумф над Тиквеш на „генералката“ пред вториот дел од сезоната

Тинекс Пролет забележа победа од 30-23 над Тиквеш, во првиот и единствен подготвителен натпревар што избраниците на тренерот Лембанов ќе го одиграат во овој подготвителен период во пресрет на вториот дел од сезоната. Тинекс Пролет на овој меч настапи без Пецаковски и без Пејовиќ, во таборот на Тиквеш недостигаше пивотот Стефановиќ, но нашите ракоме

Прочитај повеќе

Лембанов прозиваше, подготовки во Скопје до вториот дел од сезоната

Алексо Лембанов го одржа првиот тренинг во 2022 година, со што беше означен стартот на подготовките за вториот дел од сезоната. Амбициите на Тинекс Пролет остануваат исти, пласман во плејофот од домашното првенство, а кај сите во играчкиот кадар, стручниот штаб и во управата постои оптимизам дека кризата од крајот на 2021 година ќе биде надмината и

Прочитај повеќе

Лембанов останува шеф на стручниот штаб, Темелковски се враќа во Тинекс Пролет

Алексо Лембанов ќе продолжи да го води Тинекс Пролет и во вториот дел од натпреварувачката сезона, одлучи управата на клубот по консултациите и разговорите што ги имаше во изминатиот период. Екипата на Тинекс Пролет денеска ќе ги стартува подготовките за вториот дел, под водство на младиот стручњак кој го водеше тимот и во последните натпревари од

Прочитај повеќе