Актуелно

Тинекс Пролет не успеа да го совлада Металург (29-31)

Тинекс Пролет го претрпе и третиот пораз во низа во Супер-лигата откако избраниците на Андон Бошковски загубија на домашен терен од Металург со 29-31. Најавите за подобра игра во однос на претходниот дуел со Бутел не се реализираа, Тинекс Пролет повторно беше далеку под своето препознатливо ниво, а составот на Металург знаеше како да го искористи т

Прочитај повеќе

Андоновски: Немаме друг избор, одиме на победа против Металург

Ракометарите на Тинекс Пролет максимално мотивирани го очекуваат денешниот домашен дуел против Металург (18 часот, сала „Македонско Сонце“), на кој Андон Бошковски и неговите избраници имаат за задача да го поправат впечатокот по заслужениот пораз од Бутел и експресно да се вратат на победнички патеки во Супер-лигата.

Прочитај повеќе

Пораз во жестока битка од градскиот ривал Бутел (20-24)

Тинекс Пролет не успеа да стигне до триумф на денешната пресметка со Бутел, во која нашите ракометари по голема битка претрпеа пораз од 20-24. Пресудно се покажа второто полувреме во кое гостите успеаја да се одлепат резултатски, а Тинекс Пролет и покрај обидите не успеа да се врати и да избегне пораз.

Прочитај повеќе

Пејовиќ: Искуството е на наша страна, но мечот со Бутел ќе го одлучуваат нијанси

Предизвиците во ракометната Супер-лига за тимот на Тинекс Пролет продолжуваат со утрешниот дуел на домашен терен против Бутел (18 часот, сала „Македонско сонце“. Скопскиот суперлигаш во последните сезони е ривал на Тинекс Пролет во борбата за висок пласман, а тоа е случај и оваа сезона, бидејќи по десет комплетирани кола двете екипи се наоѓаат на д

Прочитај повеќе

Тотална доминација: Убедлива победа со Кичево за место во осминафиналните групи од Купот на Македонија

​Низ натпревар со очигледна разлика во квалитет меѓу двата тима, ракометарите на Тинекс Пролет запишаа убедлива победа против Кичево од 51-20 (24-5), во 1/16-финалето од Купот на Македонија за пласман во осминафиналните групи од најмасовното домашно клупско натпреварување.

Прочитај повеќе

Убедлив пораз на Тинекс Пролет во Битола (38-22)

Тинекс Пролет претрпе нов пораз во Супер-лигата откако нашите ракометари денеска загубија на гостувањето против Еурофарм Пелистер со убедливи 38-22. За Тинекс Пролет ова е трет пораз сезонава, втор во Битола откако минатиот месец избраниците на Андон Бошковски загубија и на дуелот со вториот тим на Еурофарм Пелистер.

Прочитај повеќе