Победа во драматичен финиш во Струга: Тинекс Пролет останува перфектен во плејаут-лигата

Тинекс Пролет ја продолжи серијата победи во плејаут натпреварувањето откако избраниците на тренерот Лембанов триумфираа и на гостувањето против второпласираната Струга, со минимални 31-32. Одбраната не беше на вообичаеното ниво, но затоа беспрекорно функционираше нападот, а улогата на херој му припадна на Аларов, кој го постигна победничкиот гол в

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет супериорен во Радовиш (21-29)

Тинекс Пролет ја забележа и петтата победа во низа од стартот на плејаут натпреварувањето, откако денеска рутински славеше на гостувањето против Радовиш со 21-29, за зацврстување на првото место на табелата. Радовиш очекувано не беше достоен ривал за избраниците на Лембанов, кои уште во раната фаза создадоа одлична предност што ја претворија во рут

Прочитај повеќе

Одлична игра и убедлив триумф над Скопје (25-35)

Тинекс Пролет го задржа стопроцентнио ефект во плејаут натпреварувањето откако вечерва без многу мака триумфираше на гостувањето против Скопје со убедливи . Тренерот Лембанов не можеше да смета на Голубовиќ поради болест, но во тимот се врати Аларов, кој ги надмина проблемите со повредата. Триумфот е апсолутно заслужен ако се знае дека Тинекс Проле

Прочитај повеќе

Сочувство до РК Бутел и до најблиските на починатиот Денис Тот

РК Тинекс Пролет изразува длабоко сочувство до семејството и најблиските на трагично починатиот ракометар на РК Бутел, Денис Тот.

Прочитај повеќе

Штета: Пенал-рулетот му го сврте грбот на Тинекс Пролет на кадетскиот фајналфор

Тинекс Пролет го освои четвртото место на завршниот турнир од кадетскиот шампионат на Македонија што денеска се одржа во Охрид. Нашите млади ракометари со прикажаната игра заслужија многу повеќе, прикажаа извонреден атрактивен ракомет, но среќата им го сврте грбот кога беше најважно, па двата меча, и полуфиналето со Алкалоид и дуелот за третото мес

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет рутински до триумф во Прилеп (20-24)

Тинекс Пролет го задржа стопроцентниот ефект од стартот на плејаут-натпреварувањето, лесно славејќи на гостувањето против Прилеп со 20-24. За разлика од дуелот во првиот дел од сезоната на кој беа непријатно изненадени, овојпат ракометарите на Тинекс Пролет беа максимално фокусирани од почеток до крај, одиграа на високо ниво во одбраната и не дозво

Прочитај повеќе