Актуелно

Рапсодија во зелено: Убедлива победа над Тиквеш за сигурно второ место во групата (24-19)

Тинекс Пролет забележа нова огромна победа во рамките од Супер-лигата, на домашен терен декласирајќи го Тиквеш со резултат . Со овој триумф, избраниците на Алексо Лембанов се одлепија на второто место во групата, зацементирајќи си го овој пласман, веднаш зад Еурофарм Пелистер, со пренесување на значајни бодови во плејофот. Одличната форма на тимот

Прочитај повеќе

Палевски: Одиме на победа против Тиквеш, за печат на второто место

Тинекс Пролет денеска во салата „Македонско Сонце“ ќе го пречека составот на Тиквеш (18.30 часот), дуел што е од огромно значење бидејќи со победа избраниците на тренерот Лембанов имаат можност да го осигураат второто место во групата. Одличните изданија и двете победи над Еурофарм Пелистер 2, надополнети со ремито во Кавадарци против денешниот рив

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет против Аеродром во Купот на Македонија

Прволигашот Аеродром ќе биде ривалот на Тинекс Пролет во првата рунда од Купот на Македонија, беше одлучено со ждрепката што денеска се одржа во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Без многу мака освоена и Кисела Вода (25-34)

Тинекс Пролет забележа уште една победа во рамките од ракометната Супер-лига на Македонија откако вечерва рутински славеше на гостувањето против Јуниор Кисела Вода со резултат 25-34. Новите бодови значат и зацврстување на второто место во групата, кое може да биде осигурано со триумф во наредното коло, кога на домашен терен ќе го пречекаме Тиквеш.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет реди победи во Супер-лигата: Рутински триумф и над Радовиш (34-29)

Триумфалната серија на Тинекс Пролет во Супер-лигата продолжи со денешниот триумф против екипата на Радовиш, изразен со конечни 34-29. Ремито во првиот круг од натпреварувањето со истиот противник беше доволно предупредување, па денеска Тинекс Пролет одигра квалитетен дуел, не дозволувајќи победата во ниту еден момент да биде доведена во прашање.

Прочитај повеќе

Аларов: Првиот меч беше поука, денеска во вистинско светло против Радовиш

Ракометарите на Пролет денеска (18.30 часот) во салата „Македонско Сонце“ ќе го пречекаат составот на Радовиш, во обид да ја продолжат серијата добри резултати и да се зацврстат на второто место на табелата. Во првиот круг од натпреварувањето избраниците на Лембанов неочекувано освоија само еден бод на гостувањето во Радовиш, со гол примен буквално

Прочитај повеќе