Триумф над Скопје, за максимални „осум од осум“, на крајот од сезоната

Ракометарите на Тинекс Пролет со максимални „осум од осум“ ги завршија плејаут натпреварите во Суперлигата на Македонија, заокружувајќи ја на тој начин сезоната 2021/22 на првото место во плејаут разигрувањето.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет е „седум од седум“: Рутинска победа над Прилеп (27-24)

Тинекс Пролет ја продолжи доминацијата во плејаут натпреварувањето, откако во седмиот меч стигна и до седмата победа, овојпат на домашен терен над Прилеп со 27-24. Гостите успеаја да парираат во првото полувреме, но избраниците на Лембанов во вторите 30 минути успеаја резултатски да се одлепат и да стигнат до посакуваните бодови.

Прочитај повеќе

Јагуриновски потпиша договор со Тинекс Пролет

Македонскиот репрезентативец Томи Јагуриновски е првото засилување на тимот на Тинекс Пролет за наредната сезона. За услугите на одличниот десен бек се интересираа уште неколку екипи, но раководството на Тинекс Пролет успеа да го убеди Јагуриновски во квалитетот на проектот за наредната сезона, по што на обострано задоволство беше потпишан договор

Прочитај повеќе