Андоновски: Охрид е ривал за почит, но Пролет оди на победа

Ракометарите на Тинекс Пролет продолжуваат со згуснатиот распоред на натпревари, по последниот пораз од КЛ7 нашиот тим има голем предизвик пред себе, пресметка со водечкиот Охрид. Грешките од последното коло се согледани, а дуелот со охриѓани е одлична можност за потврда на квалитетите на нашиот тим.

Прочитај повеќе

Прв пораз сезонава, КЛ7 славеше над Тинекс Пролет (32-30)

Тинекс Пролет го претрпе првиот овосезонски пораз губејќи на гостувањето против КЛ7 со 32-30. Избраниците на Матлиески одиграа под просекот во одбраната, а кога на тоа ќе се додадат и неколкуте грешки во клучни моменти во нападот, неуспехот во пресметката со новиот суперлигаш беше неизбежен. Паузата од неиграњето поради коронавирусот беше очигледна

Прочитај повеќе

Ракометот се враќа на сцената, одиме на победа и против КЛ7

По пауза од повеќе од еден месец, екипата на Тинекс Пролет се враќа на натпреварувањето во Супер-лигата. По почетните две победи над Јуниор КВ и над Астраион, избраниците на Матлиески денеска се среќаваат со КЛ7, меч што се игра со почеток во 18 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Прочитај повеќе