Испуштена шанса за победа во последната секунда против Голден Арт (24-24)

Тинекс Пролет пропушти одлична можност да слави над Голден Арт и на тој начин да го осигура пласманот во плејофот, откако дуелот со скопскиот ривал попладнево заврши без победник,, 24-24. Ако финишт беше среќен за Тинекс Пролет минатиот викенд со Мулти Есенс, тоа не беше случај на денешниот меч, на кој примениот гол во последната секунда значеше ос

Прочитај повеќе

Палевски: Ова ни е најважен натпревар сезонава, ќе сториме се за да победиме

Тинекс Пролет денеска во 18.30 часот го пречекува составот на Голден Арт, меч на кој избраниците на Александар Јовиќ имаат идеална можност со триумф и математички да го осигураат учеството во плејофот во вториот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Арсеновски: Прекрасно е чувството кога ќе се постигне победнички гол во последната секунда

Филип Арсеновски летово пристигна во Тинекс Пролет, правејќи камбек во македонскиот ракомет по авантурата во Швајцарија и одличниот пивот се покажа како големо засилување за нашиот тим. Тој веќе одигра низа добри партии во дресот на Тинекс Пролет, а најдобрата ја имаше токму во последното коло, кога го предводеше тимот до значајна победа на гостува

Прочитај повеќе

Супер-драма: Арсеновски со гол во последната секунда донесе победа над Мулти Есенс (31-32)

Филип Арсеновски е херојот на Тинекс Пролет на гостувањето против Мулти Есенс, на кое нашиот клуб забележа победа од минимални 31-32, за победничко деби на клупата на новиот тренер Александар Јовиќ. Градскиот ривал се покажа како незгоден противник, се играше „егал“ од почеток до крај, за Арсеновски да стрела прецизно буквално во последната секунда

Прочитај повеќе

Андоновски: Квалитетот да го покажеме на терен, со новиот тренер до нова победа

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска ги очекува нов предизвик, гостување против новиот суперлигаш Мулти Есенс (сала „Автокоманда“, 15 часот).

Прочитај повеќе

Александар Јовиќ, нов тренер на Тинекс Пролет

Александар Јовиќ е нов шеф на стручниот штаб на Тинекс Пролет откако денеска и официјално беше потпишан договорот за соработка со овој успешен стратег, кој во иднина ќе го води нашиот тим. Како управа не брзавме со изборот на нов тренер по заминувањето на Лембанов, се со цел да го направиме најдобриот можен избор за РК Тинекс Пролет, во што на крај

Прочитај повеќе