Василевски: Со дисциплиниран напад до позитивен резултат против Тиквеш

Тинекс Пролет денеска од 18 часот со домашниот натпревар против екипата на Тиквеш во спортската сала „Македонско Сонце“ продолжува со настапите во ракометниот плејоф на Македонија.

Прочитај повеќе

Срамен пораз од Голден Арт во Купот на Македонија

Тинекс Пролет не успеа да се пласира во финалето од групната фаза од Купот на Македонија откако нашиот тим загуби со убедливи 22-32 во полуфиналната пресметка со Голден Арт. Овој пораз претставува сериозна шлаканица ако се земе во предвид фактот дека ја имавме фаворитската улога пред мечот, но ракометарите целосно потфрлија на теренот и убедливиот

Прочитај повеќе

Пресметка со Голден Арт во Купот на Македонија

Завршувањето на ЕХФ неделата значи и враќање во натпреварувачки ритам на клубовите, па сезоната во мак-ракометот продолжува со групната фаза од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Реакција: Криминалното судење против Тинекс Пролет мора да запре (видео)

Тинекс Пролет секогаш настојува на ферплеј и борба за бодовите на теренот, но како клуб сме апсолутно разочарани од случувањата на последните натпревари и арбитражата на судиските двојки против Бутел, Еурофарм Пелистер и против Охрид.

Прочитај повеќе

Кражба: Тинекс Пролет не можеше и против Охрид и против судиите (28-32)

Тинекс Пролет не успеа да слави на дуелот против Охрид, по голема битка губејќи во салата „Македонско Сонце“ со резултат 28-32. Вистинска штета е што одличното залагање не беше наградено со позитивен резултат против квалитетниот противник, но како и минатиот викенд во Битола, повторно при секој наш обид за камбек и израмнување следеше пенал за прот

Прочитај повеќе

Јовиќ: Охрид е фаворит, но нема да му биде лесно против Тинекс Пролет

Тинекс Пролет продолжува со настапите во ракометниот плејоф на Македонија со домашен натпревар против екипата на Охрид, меч што ќе се игра денеска во салата „Македонско Сонце“ со почеток во 18.30 часот.

Прочитај повеќе