Успешно финиширани подготовки, следат пет пријателски натпревари

Екипата на Тинекс Пролет успешно ги одработе подготовките во Маврово, на која тренерот Матлиески имаше можност да ги види на дело сите ракометари кои ќе ги бранат боите на нашиот клуб од стартот на новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Матлиески прозиваше: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот

Шефот на стручниот штаб, Никола Матлиески, денеска ја одржа првата прозивка, со што беше означен официјалниот старт на подготовките на Тинекс Пролет за новата натпреварувачка сезона. Откако во изминатите денови се тренираше индивидуално и во мали групи согласно протоколите, Матлиески денеска ги собра на едно место сите ракометари кои ќе ги бранат б

Прочитај повеќе

Дејан Пецаковски со потпис за Тинекс Пролет

Долгогодишниот македонски репрезентативец Дејан Пецаковски е најновото засилување на Тинекс Пролет, откако искусниот бек денеска потпиша едногодишен договор со нашиот клуб. Пецаковски доаѓања во Тинекс Пролет од редовите на Металург и сигурно ќе биде значаен адут во остварувањето на зацртаните цели - најпрвин пласман во плејофот, а потоа и атак на

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет ги дозна ривалите во Супер-лигата, почнуваме од Кисела Вода

Тинекс Пролет ќе се натпреварува во групата А од Супер-лигата, беше одлучено со денешната ждрепка што се изврши во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Давор Палевски, нов член на Тинекс Пролет

Давор Палески е првото засилување на Тинекс Пролет за новата натпреварувачка сезона, откако успешно ги финиширавме преговорите за ангажман на најдобриот стрелец во Супер-лигата минатата сезона.

Прочитај повеќе

Ласко Андоновски останува верен на Тинекс Пролет

Ласко Андоновски ќе продолжи да го носи дресот на Тинекс Пролет откако договори продолжување на соработката со нашиот клуб. И оваа година како и во претходните сезони за услугите на Андоновски се интересираа неколку суперлигаши, но тој ги одби нивните понуди потврдувајќи ја својата лојалност кон Тинекс Пролет.

Прочитај повеќе