Пораз од седум гола на дуелот со Охрид (29-22)

Тинекс Пролет претрпе пораз од 29-22 на гостувањето во Охрид, во рамките од 12. коло од ракометниот плејоф на Македонија. Избраниците на Александар Јовиќ не успеаја да му парираат на фаворитот, а одличните дваесетина минути на стартот од второто полувреме беа премалку за да се стигне до позитивен резултат во салата „Билјанини Извори“.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет му гостува на тимот на Охрид

Настапот на Тинекс Пролет во ракометниот плејоф на Македонија продолжува со денешното гостување во Охрид (19 часот, сала „Билјанини Извори“).

Прочитај повеќе

Пораз од шампионот Еурофарм Пелистер (27-36)

Тинекс Пролет не успеа да направи подвиг на денешниот дуел со Еурофарм Пелистер што тимот на Александар Јовиќ го загуби со резултат 28-36. Нашата екипа одигра квалитетно прво полувреме во кое во големи делови целосно му парираше на актуелниот ш

Прочитај повеќе

Без одговор за одбраната на Бутел (23-17)

Тинекс Пролет не успеа да стигне до третата победа во плејофот сезонава откако во градската пресметка во Бутел загубивме од истоимениот противник со резултат 23-17. Пресудна беше серијата на противникот на почетокот од второто полувреме, кога „бутелци“ успеаја резултатски да се одлепат и да си го трасиаат патот до победата. Главен проблем во играта

Прочитај повеќе

Штета: Големата борба недоволна за чудо против Вардар

Ракометарите на Тинекс Пролет одиграа одличен натпревар против фаворитот Вардар, повеќе од 50 минути имаа контрола над резултатот, но за жал потклекнаа во самиот финиш и на крајот претрпеа минимален пораз од 20-21. Ова беше еден од најдобрите мечеви на Тинекс Пролет сезон

Прочитај повеќе

На мегдан со Вардар... што помалку осцилации и загубени топки

Пеколниот ритам на натпревари во ракометниот плејоф продолжува со денешниот домашен дуел против Вардар (18.30 часот, сала „Македонско Сонце“)

Прочитај повеќе