Андоновски: Струга е ривал што го почитуваме, но одиме по гостинска победа

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска во 16 часот гостуваат на Струга во обид да стигнат до втората победа во плејоф доигрувањето. Стружани се со серија порази од стартот на плејофот, но тоа не го менува фактот дека станува збор за квалитетен спој на младост и искуство.

Прочитај повеќе

Последните пет минути пресудија: Пораз по пресврт од Тиквеш

Во главно израмнет натпревар, но со пад во играта во последните пет минути од средбата Тинекс Пролет запиша пораз од Тиквеш од 23-26 (10-12) во шестиот натпревар од ракометниот плејоф во Суперлигата на Македонија.

Прочитај повеќе

Василевски: Со дисциплиниран напад до позитивен резултат против Тиквеш

Тинекс Пролет денеска од 18 часот со домашниот натпревар против екипата на Тиквеш во спортската сала „Македонско Сонце“ продолжува со настапите во ракометниот плејоф на Македонија.

Прочитај повеќе

Срамен пораз од Голден Арт во Купот на Македонија

Тинекс Пролет не успеа да се пласира во финалето од групната фаза од Купот на Македонија откако нашиот тим загуби со убедливи 22-32 во полуфиналната пресметка со Голден Арт. Овој пораз претставува сериозна шлаканица ако се земе во предвид фактот дека ја имавме фаворитската улога пред мечот, но ракометарите целосно потфрлија на теренот и убедливиот

Прочитај повеќе

Пресметка со Голден Арт во Купот на Македонија

Завршувањето на ЕХФ неделата значи и враќање во натпреварувачки ритам на клубовите, па сезоната во мак-ракометот продолжува со групната фаза од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Реакција: Криминалното судење против Тинекс Пролет мора да запре (видео)

Тинекс Пролет секогаш настојува на ферплеј и борба за бодовите на теренот, но како клуб сме апсолутно разочарани од случувањата на последните натпревари и арбитражата на судиските двојки против Бутел, Еурофарм Пелистер и против Охрид.

Прочитај повеќе