Тешко гостување против „фармацевтите“ од Битола

Ракометарите на Тинекс Пролет продолжуваат со пеколното темпо натпревари, па по двата дуели во два дена во Купот на Македонија, нашиот тим денеска го очекува нов предизвик. Еурофарм Работник со почеток во 16.30 часот е домаќин на Тинекс Пролет во денешниот натпревар од четвртото коло во плеј-офот, дуел на кој битолскиот суперлигаш ја има улогата на фаворит.

„Фармацевтите“ од Битола славеа на двата овосезонски натпревари од Супер-лигата против Тинекс Пролет, славејќи со 35-26 на домашен терен и со 22-26 на гостувањето во Скопје.

Тренерот Матлиески се враќа на клупата на нашата екипа откако поради репрезентативни обврски ги пропушти дуелите од Купот на Македонија. Без оглед на улогата на аутсајдери, нема сомнеж дека ракометарите на Тинекс Пролет ќе одиграат максимално ангажирано, а доколку им се укаже можност ќе сторат се за да приредат и изненадување на гостувањето во Битола.

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Тинекс Пролет3
2Металург3
3Радовиш3
4Бутел Скопје3
5Работнички1
6Струга1
7Пелистер0
8Вардар Јуниор0
9Металург 20
10Охрид 20130

Најнови вести

Архива на вести