Ролевски се врати назад во Тинекс Пролет

Филип Ролевски од денеска повторно е член на Тинекс Пролет откако ракометарот кој настапува на позицијата десно крило потпиша договор со нашиот клуб. 

Станува збор за ракометот кој претходно со успех го носеше дресот на Тинекс Пролет, но по завршувањето на минатата сезона си замина од клубот во обид да најде ангажман во странство. Откако не успеа во тоа, Ролевски последниот месец од првиот дел од сезоната го мина во дресот на Прилеп, по што реши да се врати назад во добро познатата средина.

Тој го зазема местото во тимот на Бојан Николовски, кој на почетокот од 2019 година си замина од нашиот клуб. а Николовски му посакуваме многу среќа во натамошниот дел од кариерата.

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Еурофарм Работник40
2Охрид 201130
3Пелистер 0829
4Тинекс Пролет28
5РК Бутел27
6РК Струга22
7Радовиш12
8Прилеп10
9Вардар Јуниор9
10Борец0

Најнови вести

Архива на вести