Ролевски се врати назад во Тинекс Пролет

Филип Ролевски од денеска повторно е член на Тинекс Пролет откако ракометарот кој настапува на позицијата десно крило потпиша договор со нашиот клуб.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Еурофарм Работник9
2Вардар6
3Металург6
4Тинекс Пролет3
5Пелистер 083
6РК Бутел0

Архива на вести