Одбраната на Кимевски што ја донесе победата во Охрид (видео)

Стефан Кимевски веќе неколку сезони е наш значаен адут во битката за висок пламан, па одличниот голман блесна и на последниот натпревар против Охрид, каде беше меѓу најзаслужните за големата победа.

Тој ја имаше и клучната интервенција на неколку минути до крајот, кога охриѓани создадоа зицер на пивот, но Кимевски со маестрална одбрана не дозволи топката да заврши во мрежата, трасирајќи го патот до триумфот што донесе значајни три бода во битката за место во плејофот.
 
 

Поврзани вести