Металург беше преголем залак за Тинекс Пролет (41-27)

Металург и по третпат сезонава се покажа како пресилен ривал за Тинекс Пролет, откако скопскиот ривал денеска дојде и до најубедливиот триумф над нашиот тим од 41-27.

Прочитај повеќе

Херојска борба и несреќен пораз од Металург во Купот на Македонија (29-31)

Тинекс Пролет одигра одличен натпревар на гостински терен против Металург, но за жал во неизвесна завршница претрпе минимален пораз од 31-29 и не успеа да се пласира на фајналфор турнирот од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет против Радовиш во Купот на Македонија

Тинекс Пролет ќе биде дел од групата 2 во Купот на Македонија, беше одлучено со денешната ждрепка во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Немавме сили за пресврт против Металург (26-32)

Ракометарите на Тинекс Пролет не успеаја во својата желба да ја забележат и втората победа во плејофот, откако денеска по голема битка загубија од градскиот ривал 26-32.

Прочитај повеќе

Матлиески: Металург е „ранет лав“, но ние ќе сториме се за да го изненадиме

Победата над Бутел на стартот од плеј-офот веќе е зад нас, а тренерот Матлиески и неговите избраници веќе се максимално фокусирани на следниот предизвик - дуелот со вицешампионот Металург што на програмата е в недела со почеток во 18.30 часот.

Прочитај повеќе