Вардар Јуниор е следен на „менито“ на Тинекс Пролет

Првичната цел е исполнета, пласманот во плејофот е обезбеден, па ракометарите на Тинекс Пролет сега без притисок ќе влезат во завршните три натпревари од Супер-лигата, во обид што подобро да се воиграат и максимално подготвени да влезат во разигрувањето за највисок пласман. Денешниот натпревар на домашен терен против Вардар Јуниор (18.30 часот) е и

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет е идеален клуб за младите ракометари

Сениорскиот тим веќе обезбеди пласман во Супер-лигата, а зимската пауза заврши и за нашите млади ракометари, кои претстојниот викенд ќе се појават на терените во продолжението од сезоната во своите возрасни категории. Тинекс Пролет се натпреварува во кадетска и во младинска конкуренција, а на чело на двете екипи се наоѓа Сашо Сотировски, под чие во

Прочитај повеќе

Поповски: Влеговме во плејофот, но сега и апетитите се зголемија

Мартин Поповски повторно беше меѓу најдобрите поединци во таборот на Тинекс Пролет и на гостувањето против Радовиш, давајќи значаен придонес во триумфот со кој беше осигуран пласманот во плејофот.

Прочитај повеќе