Матлиески: Борба од почеток до крај, тоа е нашиот рецепт за успех

Тинекс Пролет вечерва (18.30 часот) против Радовиш го игра последниот домашен натпревар во Супер-лигата, во својата сала „Македонско Сонце“ во населбата Пролет. Желбата е јасна, со триумф да се стави печат на остварената цел - пласман во плејофот, како дел од македонската ракометна елита.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето во Охрид (24-19)

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа пораз на гостувањето против Охрид (24-19), во дерби дуелот од групната фаза во Супер-лигата. Слично како и на првиот меч во Скопје, повторно пресудно беше второто полувреме во кое избраниците на Матлиески тешко го наоѓаа патот до мрежата на охриѓани, за триесет минути постигнувајќи само седум погодоци.

Прочитај повеќе

Мајнов: Охрид ни е стар должник, сакаме реванш

Пласманот во плејофот е речиси обезбеден, но Тинекс Пролет се надева на продолжување на победничката серија и на најтешкото гостување од првиот круг од натпреварувањето, дуелот со Охрид. Избраниците на Раде Стојановиќ се единствените што сезонава успеале да триумфираат во салата „Македонско Сонце“, мотив плус за играчите на Тинекс Пролет да им се р

Прочитај повеќе