Капитенот Андоновски донесе победа против Охрид (27-26)

Тинекс Пролет стигна до првата победа во плеј-офот откако во петото коло по голема борба славеше над Охрид со резултат 27-26

Прочитај повеќе

Огњеновски: Ф4 на Купот е одличен резултат, Пролет чекори сигурно по зацртаниот пат

„Главна работа беше да се пласираме на Ф4 во Купот на Македонија и ние тоа го остваривме. Сега желба ни е да забележиме неколку победи на домашен терен во плејофот, уште еднаш да покажеме дека со квалитетна работа и со млади македонски ракометари може да се стигне до позитивен резултат. Ќе бидеме прв орев за сите екипи, јас искрено верувам во трене

Голем успех: Тинекс Пролет е на фајналфор турнирот во Купот на Македонија

Тинекс Пролет оствари огромен успех откако успеа да триумфира во својата група од Купот на Македонија, во финалето славејќи над Еурофарм Пелистер 2 со резултат 30-26.

Куп на Македонија: Одлично второ полувреме и победа над Голден Арт (26-25)

Тинекс Пролет се пласираше во финалето од својата група од Купот на Македонија откако по голема битка славеше над Голден Арт со резултат 26-25. Првото полувреме мина во негатива во однос на мотивираниот противник, но Пролет заигра далеку подобро во вторите 30 минути, во кои одбраната ги затвори приодите кон голот на Михаљевиќ, па со резултатски пре

Целта на Тинекс Пролет е пласман на Ф4 турнирот од Купот на Македонија

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска во 18.30 часот во својата сала „Македонско Сонце“ ќе го играат полуфиналниот меч од групата во Купот на Македонија, против скопскиот ривал Голден Арт.

Силен отпор и пораз од фаворитот Еурофарм Пелистер (32-26)

Тинекс Пролет не успеа да приреди изненадување на вечерашното гостување против Еурофарм Пелистер, губејќи на вечерашното гостување против актуелниот вицешампион на Македонија со резултат 32-26. Младиот тим на тренерот Лембанов во големи делови од натпреварот беше достоен ривал на големиот фаворит, но поголемото искуство на битолчани се покажа како