Двајца играчи на Пролет на списокот на македонската репрезентација

Двајцата клучни играчи на Тинекс Пролет сезонава, Ласко Андоновски и Мартин Манасков, се најдоа на списокот на селекторот Данило Брестовац во пресрет на квалификацискиот двомеч за ЕП 2020 против селекцијата на Исланд.

Прочитај повеќе

Андоновски: Подобри сме од Радовиш, но тоа мора да го покажеме и на терен

Ракометарите на Тинекс Пролет се подготвени за претстојниот предизвик во Супер-лигата, домашниот дуел со Радовиш што на програмата е в сабота со почеток во 18.30 часот. Целта е јасна - победа со која би се ставил печат на пласманот во плејофот, реализација на зацртаните амбиции од стартот на оваа натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Металург44
2Охрид 201343
3Тинекс Пролет38
4Бутел Скопје37
5Радовиш25
6Вардар Јуниор24
7Пелистер17
8Металург 27
9Струга7
10Работнички4

Архива на вести