Убедлив пораз на гостувањето од Бутел (29-20)

Ракометарите на Тинекс Пролет запишаа неочекувано висок пораз на гостувањето против Бутел во плеј-оф разигрувањето за титулата во домашниот шампионат. Бутел славеше со 29-20 (15-11) реванширајќи се за претходниот пораз во меѓусебната пресметка.

Прочитај повеќе

Манасков: Ако играме добра одбрана, ќе го победиме Бутел

Се е подготвено за новиот предизвик пред нашите ракометари, градското дерби на гостински терен со Бутел (18.30 часот) на кое Тинекс Пролет има можност да направи уште еден значаен чекор напред кон место кое води во европските купови. Ривалот е незгоден, но избраниците на Матлиески покажаа дека знаат како да го совладаат славејќи на единственото дос

Прочитај повеќе

Подобри од Бутел - триумф на стартот од плеј-офот (26-23)

Тинекс Пролет триумфално го стартуваше настапот во плеј-офот, откако по голема битка вечерва беше совладан тимот на Бутел со 26-23. Двата тима очекувано покажаа цврста игра во одбраната, но пресудно беше нашето подобро издание во вторите 30 минути, кога беше создадена и клучната предност на патот до победатаТинекс Пролет триумфално го стартуваше на

Прочитај повеќе

Џиновски чекор - од Бутел кон плејофот (21-24)

Ракометарите на Тинекс Пролет одговорија на предизвикот на еден од најзначајните натпревари сезонава, па на гостински терен го совладаа Бутел (21-24) и направија џиновски чекор кон плејофот од ракометниот шампионат.

Прочитај повеќе