Актуелно

Бутел беше посилен ривал во скопската пресметка (23-16)

Ракометарите на Тинекс Пролет немаа сила за ново изненадување по победата над Охрид во минатото коло, откако вечерва во „малото скопско дерби“ загубија на гостувањето кај Бутел со 23-16 како дел од 6. коло од плеј-офот во Суперлигата.

Прочитај повеќе

Андоновски: Важна победа, за младите да видат дека можат да играат против сите и да победуваат

Атмосферата во редовите на Тинкес Пролет е на највисоко ниво откако се продолжи со серијата одлични настапи по пласманот на Ф4 во Купот на Макеоднија беше забележана и првата плеј-оф победа на домашен терен против Охрид.

Прочитај повеќе

Капитенот Андоновски донесе победа против Охрид (27-26)

Тинекс Пролет стигна до првата победа во плеј-офот откако во петото коло по голема борба славеше над Охрид со резултат 27-26

Прочитај повеќе

Огњеновски: Ф4 на Купот е одличен резултат, Пролет чекори сигурно по зацртаниот пат

„Главна работа беше да се пласираме на Ф4 во Купот на Македонија и ние тоа го остваривме. Сега желба ни е да забележиме неколку победи на домашен терен во плејофот, уште еднаш да покажеме дека со квалитетна работа и со млади македонски ракометари може да се стигне до позитивен резултат. Ќе бидеме прв орев за сите екипи, јас искрено верувам во трене

Прочитај повеќе

Голем успех: Тинекс Пролет е на фајналфор турнирот во Купот на Македонија

Тинекс Пролет оствари огромен успех откако успеа да триумфира во својата група од Купот на Македонија, во финалето славејќи над Еурофарм Пелистер 2 со резултат 30-26.

Прочитај повеќе

Куп на Македонија: Одлично второ полувреме и победа над Голден Арт (26-25)

Тинекс Пролет се пласираше во финалето од својата група од Купот на Македонија откако по голема битка славеше над Голден Арт со резултат 26-25. Првото полувреме мина во негатива во однос на мотивираниот противник, но Пролет заигра далеку подобро во вторите 30 минути, во кои одбраната ги затвори приодите кон голот на Михаљевиќ, па со резултатски пре

Прочитај повеќе