Тинекс Пролет го освои седмото место на турнирот „Миле Нешкоски“

Екипата на Тинекс Пролет го освои седмото место на турнирот „Миле Нешкоски“ што во изминатите четири дена се одржуваше во Прилеп. Денеска, во натпреварот за пласман нашиот тим беше подобар од екипата на Скопје, триумфирајќи со 27-23.

Прочитај повеќе

Втор пораз на Тинекс Пролет на турнирот „Миле Нешкоски“

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа нов, втор по ред пораз во рамките од турнирот „Миле Нешкоски“ откако денеска по голема борба беа поразени од Мулти Есенс со 25-30. Прекраткото време за одмор по вчерашниот дуел со фински Кокс се одрази врз играта на Тинекс Пролет, очигледно беше дека недостигаше свежина што беше искористено од младиот и полете

Прочитај повеќе

Пораз од Кокс на турнирот во Прилеп (26-29)

Ракометарите на Тинекс Пролет го претрпеа првиот пораз на турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп, губејќи во пресметката со финскиот прволигаш Кокс со резултат 26-29. За разлика од првиот дуел со Еурофарм Пелистер 2 што нашиот тим го одигра беспрекорно, овојпат Тинекс Пролет од почеток до крај бркаше резултатска негатива, на крајот губејќи со конечни т

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет мисли и на иднината: Потпишани договори со пет перспективни засилувања

Тинекс Пролет состави квалитетен тим за новата натпреварувачка сезона во Супер-лигата, но клубот паралелно со тоа инвестира и во младинската школа и во пониските возрасни категории. Во тој правец, денеска беа потпишани договори со пет нови ракометари, перспективни играчи кои доаѓаат во нашиот клуб од редовите на Мулти Есенс.

Прочитај повеќе

Супериорна победа над Еурофарм Пелистер 2 на турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп (22-12)

Ракометарите на Тинекс Пролет забележаа импресивна победа од 22-12 на првиот меч од турнирот „Миле Нешкоски“ што се одржува во Прилеп. Цврстата одбрана беше рецепт за победа, а особено импресивен беше голманот Данило Михаљевиќ, кој покажа дека е максимално подготвен за предизвиците во новата натпреварувачка сезона, како впрочем и целиот тим кој пок

Прочитај повеќе

Убедлива победа на првата контрола

Тинекс Пролет забележа победа од убедливи 28-38 на гостувањето против градскиот ривал Скопје, во првиот контролен натпревар што нашиот тим го одигра како дел од подготовките за новата сезона. Тренерот Лембанов за овој меч ги немаше на располагање кадетските репрезентативци Стојановски и Димковски, како и Николовски и Додевски, кои поради повреда не

Прочитај повеќе