Палевски: Вардар пријатно изненади, но ние нема да се предадеме без борба

Ракометарите на Тинекс Пролет утре ги очекува најголемиот предизвик во досегашниот дел од сезоната, меч со двократниот европски шампион Вардар (сабота, 12.30 часот, СЦ Јане Сандански - мала сала).

Прочитај повеќе

Лембанов: Почнавме според планот со две победи, во иднина ќе играме уште подобро

Тинекс Пролет успешно ја стартуваше новата суперлигашка сезона, славејќи на премиерните две пресметки против екипите на Вардар Неготино и на Прилеп. Фаворитска улога беше оправдана, а тренерот Алексо Лембанов има причина за задоволство од почетните изданија на својот тим.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет ја доби битката со Прилеп (30-25)

Тинекс Пролет во второто суперлигашко коло ја забележа и втората победа, триумфирајќи на домашен терен над Прилеп со 30-25. Гостите се покажаа како незгоден ривал што неслучајно во првото коло го изненади Бутел, но Тинекс Пролет имаше и искуство и квалитет за да не дозволи изненадување во „Македонско Сонце“, на крајот славејќи заслужено со конечни

Прочитај повеќе

Андоновски: Со максимална посветеност ќе го решиме и Прилеп

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска го продолжуваат настапот во Супер-лигата со нов домашен терен, во 18 часот гостин на нашиот тим ќе биде екипата на Прилеп. Станува збор за натпревар на кој Тинекс Пролет ќе ја има фаворитската улога, но Прилеп веќе докажа дека не е нималку наивен противник ако се знае дека во првото коло го совлада тимот на Бут

Прочитај повеќе

Одличен старт на сезоната: Убедлив триумф над Вардар Неготино (35-21)

Тинекс Пролет лесно и убедливо стартуваше во новата суперлигашка сезона, триумфирајќи во првиот меч на домашен терен над Вардар Неготино со убедливи 35-21. Фаворитската улога што ја имавме во пресрет на мечот беше максимално оправдана, Тинекс Пролет го контролираше резултатот од почеток до крај, Лембанов им даде шанса на сите ракометари да покажат

Прочитај повеќе

Почнува новата сезона во Супер-лигата: Тинекс Пролет поседува и квалитет и искуство за влез во плејофот

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска го стартуваат настапот во новата сезона од Супер-лигата, со дуелот на домашен терен против екипата на Вардар Неготино. Како и минатата сезона, акцентот во Тинекс Пролет е ставен на давање шанса на млади ракометари, во своите редови имаме само еден странец (црногорскиот голман Михаљевиќ), не отстапувајќи со добр

Прочитај повеќе