Кадетите на Тинекс Пролет го преслушаа Вардар

Кадетскиот тим на Тинекс Пролет одигра одличен меч на гостувањето против Вардар, славејќи над „црвено-црните“ со убедливи 29-36 во рамките од групата В од кадетската лига на Македонија.

Прочитај повеќе

Штета: По голема битка, пораз во Охрид (23-20)

Тинекс Пролет не успеа да триумфира на гостувањето против Охрид, губејќи го мечот со 23-20, резултат со кој на минимум се сведуваат шансите за пласман на нашиот клуб во плејофот и разигрувањето за највисок пласман во домашниот шампионат. Избраниците на Лембанов беа подобар противник во поголемиот дел од мечот, го контролираа резултатот се до шест м

Прочитај повеќе

Клучна мисија: Тинекс Пролет знае како да се освои Охрид

Ракометарите на Тинекс Пролет се максимално подготвени за денешното гостување против Охрид (18 часот), клучен дуел и за двата тима во трката за шестото место на табелата кое носи пласман во плејофот.

Прочитај повеќе

Лесно и убедливо до триумф над Радовиш (30-23)

Тинекс Пролет рутински ја одработе задачата на дуелот со Радовиш, совладувајќи го последниот тим на суперлигашката табела со 30-23. Убедливата игра од самиот почеток значеше и рутинско одигрување на второто полувреме, во кое тренерот Лембанов имаше можност да им даде заслужен одмор на клучните играчи пред најважниот дуел сезонава, гостувањето проти

Прочитај повеќе

Џонов: Атмосферата е на повисоко ниво, прво триумф над Радовиш, па ќе мислиме за Охрид

Ракометарите на Тинекс Пролет во одлична атмосфера го дочекуваат денешниот меч со Радовиш (18.30 часот, сала „Македонско Сонце“). Без оглед на убедливиот пораз од Вардар во минатата рунда, напредокот во играта во однос на крајот од ланската година е очигледен, што дава оптимизам дека Тинекс Пролет ќе биде на висина на задачата на најважните натпрев

Прочитај повеќе

Добар отпор од 20 минути, па пораз од шампионот Вардар (34-22)

Тинекс Пролет го претрпе првиот пораз во 2022 година откако избраниците на Лембанов загубија на денешното гостување против шампионот Вардар со 34-22. Конечниот исход е очекуван со оглед на разликата во квалитет меѓу двата тима, а Тинекс Пролет умешно парираше до пред крајот на првото полувреме, кога „вардарци“ влегоа во серија, за домаќините во вто

Прочитај повеќе