Тинекс Пролет убедлив против Радовиш во Купот на Македонија (39-16)

Тинекс Пролет обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, откако попладнево рутински триумфираше над Радовиш со убедливи 39-16. Отсуството на тренерот Матлиески очекувано не остави трага врз играта на Пролет, разликата во квалитет меѓу ракометарите беше очигледна, а нашите играчи со максимално залагање обезбедија триумф од конечни 23

Прочитај повеќе

Нова убедлива победа - Радовиш без шанси во Пролет (40-30)

Уште еден голем чекор напред кон плејофот беше направен со денешната победа над Радовиш, меч во кој Тинекс Пролет со сигурна игра стигна до убедливи 40-30.

Прочитај повеќе

Освоен и Радовиш, прокнижени нови бодови

Екипата на Тинекс Пролет продолжи со добрите игри во Супер-лигата, триумфирајќи на вообичаено незгодното гостување во Радовиш со резултат 31-37.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Вардар24
2Еурофарм Работник21
3Металург15
4РК Бутел6
5Тинекс Пролет6
6Пелистер 083

Архива на вести