Победничко селфи од Охрид

Огромна е радоста кај ракометарите на Тинекс Пролет по вечерашната победа над Охрид, со која нашиот тим го совлада директниот ривал за место во плејофот и се искачи на третото место.

Прочитај повеќе

Незапирливи: Голема победа во „жешкиот“ Охрид

Пролет не запира со одличните игри и резултати, откако нашите ракометари вечерва одговорија на предизвикот на тешкото гостување во Охрид, триумфирајќи над максимално мотивираниот домаќин со 23-25.

Прочитај повеќе

Матлиески: Струга ја добивме со цврста одбрана, сега на ред е Прилеп

Шефот на стручниот штаб на Тинекс Пролет, Никола Матлиески, не го криеше задоволството по најновата победа на својот тим, над екипата на Струга.

Прочитај повеќе

Фуриозно прво полувреме за триумф над Струга

Ракометарите на Пролет ја продолжија победничката серија во Супер-лигата откако славеа на дуелот на домашен терен против Струга со убедливи 30-23.

Прочитај повеќе