Антонио Николовски, ново засилување на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет го комплетираше и вториот трансфер во овој преоден рок откако успешно ги финишираше преговорите со Антонио Николовски.

Прочитај повеќе

Петковски уште две години на голот на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет успешно финализираше уште едни преговори, откако беше најден заеднички јазик со Андреј Петковски за овој голман да остане во клубот уште најмалку две сезони.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет во група со шампионите, на стартот играме со Вардар Неготино

Тинекс Пролет ќе биде дел од групата Б во новата сезона од ракометната Супер-лига на Македонија, откако нашиот клуб со денешната ждрепка беше сместен во исто друштво со новиот шампион на Македонија, РК Еурофарм Пелистер, како и со ланскиот првак Вардар.

Прочитај повеќе

Филип Арсеновски е првото засилување на Тинекс Пролет

​Тинекс Пролет го договори првото засилување за новата натпреварувачка сезона, потпушувајќи со Филип Арсеновски.

Прочитај повеќе

Давор Палевски уште две години во дресот на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет успева во намерата да ги задржи клучните играчи во тимот, па по потпишаниот договор со голманот Михаљевиќ денеска и официјално беше продолжена соработката и со Давор Палевски. Крилниот ракометар е повремен член на репрезентацијата на Македонија и во последните сезони е меѓу најдобрите стрелци во таборот на Тинекс Пролет, што беше дово

Прочитај повеќе