Македонија со тројца ракометари на Тинекс Пролет на ЕХФ-шампионатот за младинци

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Бранислав Ангеловски, го објави списокот на ракометари за кои ќе смета на претстојниот ЕХФ-шампионат што се одржи во Варна, Бугарија.

Прочитај повеќе

Данило Михаљевиќ, нов голман на Тинекс Пролет

Тинекс Пролет го реши голманското прашање за новата натпреварувачка сезона потпишувајќи договор со Данило Михаљевиќ. Овој 25-годишен чувар на мрежата доаѓа од Црна Гора и има зад своето име настапи за сите младински селекции, како и за А-репрезентацијата на својата татковина.

Прочитај повеќе