Брзата игра и борбеноста пак ќе бидат заштитен знак на Тинекс Пролет

Времето на подготовки заврши, па нашиот тим утре почнува со настап во новата сезона од Супер-лигата, со дуелот на домашен терен против Охрид. Тренерот Матлиески, кој во текот на летото беше дел и од стручниот штаб на младинската репрезентација на Македонија, имаше доволно време за спроведување на новите тактички замисли во Тинекс Пролет.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет потпиша со двократен европски првак

Мартин Поповски е најнов ракометар во таборот на Тинекс Пролет, откако македонскиот репрезентативец денеска потпиша договор со нашиот клуб. Поповски, кој е двократен европски првак со Вардар, во изминатиот период тренираше со Тинекс Пролет и остави одличен впечаток и кај стручниот штаб и кај соиграчите, по што експресно беше постигнат договор за со

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Металург44
2Охрид 201343
3Тинекс Пролет38
4Бутел Скопје37
5Радовиш25
6Вардар Јуниор24
7Пелистер17
8Металург 27
9Струга7
10Работнички4

Архива на вести