Матлиевски: Нема да се залажеме со поразот на Пелистер во Швајцарија

Ракометарите на Тинекс Пролет продолжуваат со предизвиците во Супер-лигата, а денеска нашиот тим го очекува незгодно гостување во Битола против екипата на Пелистер. Домаќините влегуваат во мечот по убедливиот пораз во ЕХФ-купот од Винтертур

Прочитај повеќе

Џонов: Двојна причина за задоволство - играм добро, а тимот победува

Иван Џонов е уште еден член на Тинекс Пролет кој потекнува од нашата младинска школа, играч кој важи за едно од откровенијата во досегашниот дел од Супер-лигата. До лани тој настапуваше како лево крило, но сезонава по заминувањето на Манасков доби шанса на позицијата лев бек и максимално ја искористи. Серијата добри игри кулминираше минатиот викенд

Прочитај повеќе