Актуелно

Стојчевиќ прво засилување, нов договор за Василевски

Тинекс Пролет го комплетираше првиот трансфер во пресрет на новата сезона, потпишувајќи двогодишен договор со Стефан Стојчевиќ.

Прочитај повеќе

Огњеновски: Целите се остварени, Пролет продолжува по зацртаниот пат

Тинекс Пролет успешно заврши уште една сезона во елитното македонско ракометно друштво. Првично зацртаната цел беше остварена со пласманот во плејофот, каде тимот на Александар Јовиќ со неколку млади и перспективни ракометари одигра низа квалитетни натпревари.

Прочитај повеќе

Дејан Пецаковски ја завршува играчката кариера

Најискусниот ракометар во Тинекс Пролет, Дејан Пецаковски, донесе одлука на крајот од оваа натпреварувачка сезона да му каже збогум на активното играње ракомет.

Прочитај повеќе