Едно „егал“ полувреме, па потоа пораз од шампионот (33-26)

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа очекуван пораз во рамките од плеј-офот, губејќи на гостувањето против Вардар со резултат 33-26.

Прочитај повеќе

Матлиески: Вардар е фаворит, но ние нема да се предадеме...

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска продолжуваат со настапите во плеј-офот, и тоа со најтешкиот можен противник- дуел на гостински терен против шампионот Вардар.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет против Радовиш во Купот на Македонија

Тинекс Пролет ќе биде дел од групата 2 во Купот на Македонија, беше одлучено со денешната ждрепка во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Немавме сили за пресврт против Металург (26-32)

Ракометарите на Тинекс Пролет не успеаја во својата желба да ја забележат и втората победа во плејофот, откако денеска по голема битка загубија од градскиот ривал 26-32.

Прочитај повеќе

Матлиески: Металург е „ранет лав“, но ние ќе сториме се за да го изненадиме

Победата над Бутел на стартот од плеј-офот веќе е зад нас, а тренерот Матлиески и неговите избраници веќе се максимално фокусирани на следниот предизвик - дуелот со вицешампионот Металург што на програмата е в недела со почеток во 18.30 часот.

Прочитај повеќе

Двајца играчи на Пролет на списокот на македонската репрезентација

Двајцата клучни играчи на Тинекс Пролет сезонава, Ласко Андоновски и Мартин Манасков, се најдоа на списокот на селекторот Данило Брестовац во пресрет на квалификацискиот двомеч за ЕП 2020 против селекцијата на Исланд.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Вардар24
2Еурофарм Работник24
3Металург18
4РК Бутел9
5Пелистер 089
6Тинекс Пролет6

Архива на вести