Тинекс Пролет во група со Прилеп, Пелистер и Младост во Купот на Македонија

Тинекс Пролет денеска ги дозна противниците во групната фаза од Купот на Македонија, каде нашиот тим се пласираше по триумфот над Борец во минатото коло.

Прочитај повеќе

Аларов: Треба да сме горди, целосно го надигравме Металург

Тинекс Пролет се уште ја прославува големата победа над Металург, триумф со кој скопскиот суперлигаш јасно стави до знаење дека е сериозен во намерата да стигне најмалку до четвртото место во плејофот и да се пласира во ракомтна Европа за наредната сезона. Михаил Аларов е еден од оние кои одиграа стандардно добро, даде свој придонес во нападот, но

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Големото славје по триумфот над Металург

Ракометарите на Тинекс Пролет имаат причина за гордост по вечерашното одлично издание и заслужената победа над Металург (29-26) во рамките од првото коло од плејофот.

Прочитај повеќе

Доминација од почеток до крај - супериорна победа над Металург (29-26)

Тинекс Пролет во голем стил го стартуваше настапот во ракометниот плејоф на Македонија откако во рамките од првото коло го совлада Металург со резултат 29-26. Нашите ракометари за ривал го имаа повеќекратниот првак на Македонија, но тоа им послужи како мотивација да одиграат беспрекорен натпревар, целосно да го контролираат резултатот од почеток до

Прочитај повеќе

Настапот во плејофот го почнуваме на домашен терен против Металург

Ракометарите на Тинекс Пролет максимално мотивирани го дочекуваат стартот на плејофот во македонското првенство, што ќе биде означен со денешниот премиерен дуел на домашен терен против Металург (18.30 часот). Избраниците на Никола Матлиески одработеа квалитетни подготовки, а со ангажманот на новите засилувања Потиќ и Цветковски се засили конкуренци

Прочитај повеќе

Јане Цветковски е најново засилување на Тинекс Пролет

Јане Цветковски е најновото засилување на Тинекс Пролет за клучниот дел од сезоната, во која искусниот голман ќе биде од помош во остварување на зацртаните цели - пласман во европските купови за наредната натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе