Пецаковски: Веруваме во себе, тоа ни ја донесе победата во Битола

Дејан Пецаковски и оваа сезона е еден од клучните ракометари во одбранбената зона на Тинекс Пролет, дел од играта на нашиот тим што фукционира беспрекорно од стартот нуса Супер-лигата. Тоа беше клучниот фактор и на последниот дуел во Битола против Еурофарм Пелистер 2, на кој Тинекс Пролет 11 минути во првото полувреме не прими гол и си го трасираше

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет игра одлично: Водство од почеток до крај и заслужена победа во Битола (23-25)

Серијата одлични игри и резултати на Тинекс Пролет продолжи и на денешното гостување во Битола против Еурофарм Пелистер 2, каде избраниците на Лембанов со беспрекорно издание стигнаа до големи три бода, славејќи со 23-25. Дуелот со главниот ривал за второто место беше добиен со цврста игра во одбраната, откако во голем дел од мечот го исфрливме од

Андоновски: Ако играме како во Скопје, можеме до цел плен и во Битола

Тинекс Пролет денеска со почеток во 16 часот ќе му гостува на Еурофарм Пелистер 2, директен ривал во битката за второто место во групата и пренесување на што повеќе бодови во нокаут-фазата.