Тинекс Пролет убедлив против Радовиш во Купот на Македонија (39-16)

Тинекс Пролет обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, откако попладнево рутински триумфираше над Радовиш со убедливи 39-16. Отсуството на тренерот Матлиески очекувано не остави трага врз играта на Пролет, разликата во квалитет меѓу ракометарите беше очигледна, а нашите играчи со максимално залагање обезбедија триумф од конечни 23

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет без тренерот Матлиески на куп-пресметката со Радовиш

Екипата на Тинекс Пролет денеска го игра осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, во 16 часот среќавајќи се со Радовиш како дел од групата чиј домаќин е Металург.

Прочитај повеќе

Едно „егал“ полувреме, па потоа пораз од шампионот (33-26)

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа очекуван пораз во рамките од плеј-офот, губејќи на гостувањето против Вардар со резултат 33-26.

Прочитај повеќе

Матлиески: Вардар е фаворит, но ние нема да се предадеме...

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска продолжуваат со настапите во плеј-офот, и тоа со најтешкиот можен противник- дуел на гостински терен против шампионот Вардар.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет против Радовиш во Купот на Македонија

Тинекс Пролет ќе биде дел од групата 2 во Купот на Македонија, беше одлучено со денешната ждрепка во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Немавме сили за пресврт против Металург (26-32)

Ракометарите на Тинекс Пролет не успеаја во својата желба да ја забележат и втората победа во плејофот, откако денеска по голема битка загубија од градскиот ривал 26-32.

Прочитај повеќе