Лесна победа над Радовиш на стартот од плејаут-лигата

Тинекс Пролет со триумф го отвори настапот во плејаут лигата откако вечерва рутински славеше над Радовиш со резултат . Очекувано, последнопласираниот тим од Супер-лигата немаше шанси во дуелот со Тинекс Пролет, на кој домаќините доминираане дозволувајќи триумфот во ниту еден момент да им биде доведен во прашање.

Прочитај повеќе

Еурофарм Пелистер 2, прв ривал во Купот на Македонија

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 е првиот ривал на Тинекс Пролет во рамките од четвртфиналните групи од Купот на Македонија, беше одлучено со ждрепката што денеска беше извршена во просториите на Ракометната Федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Реми со Бутел: Пропуштена шанса за триумф над градскиот ривал (25-25)

Тинекс Пролет ремизираше 25-25 на гостувањето во Бутел, во последното суперлигашко коло за нашата екипа оваа сезона. Избраниците на Лембанов заслужија и повеќе од еден бод со оглед на фактот дека беа подобар противник во голем дел од мечот, а во самата завршница не беше искористена предноста од два гола за да се стигне до конечен триумф.

Прочитај повеќе

Гостување во Бутел за завршување на настапот во Супер-лигата

Ракометарите на Тинекс Пролет вечерва му гостуваат на градскиот ривал Бутел (18.30 часот), како дел од последното коло во ракометната Супер-лига на Македонија. Без оглед на фактот дека во овој меч се влегува без шанса за пласман во Топ 6 и влез во плејофот, желба на сите во тимот е да се прикаже добра игра и да се крене формата во пресрет на наред

Прочитај повеќе

Едно добро полувреме, премалку за избегнување на пораз од фаворитот Еурофарм Пелистер

Тинекс Пролет не успеа да приреди изненадување на денешниот дуел со Еурофарм Пелистер, губејќи на домашен терен со резултат , во меч во кој во првото полувреме избраниците на Лембанов му парираа на фаворитот од Битола. Ова беше претпоследен натпревар во рамките од Супер-лигата, пораз со кој Тинекс Пролет и дефинитивно ги загуби шансите за пласман в

Прочитај повеќе

Нов тежок испит: Во „Македонско Сонце“ доаѓа Еурофарм Пелистер

Пеколниот распоред на натпревари во Супер-лигата продолжува за тимот на Тинекс Пролет, со денешниот дуел на домашен терен против екипата на Еурофарм Пелистер (18.30 часот, сала „Македонско Сонце“. Актуелниот вицепрвак пристигна во Скопје веднаш по гостувањето против Ним во Лигата на Европа на ЕХФ, а фактот дека „пелистерци“ досега славеа на сите на

Прочитај повеќе