Матлиески: Мотивацијата пред Пелистер е поголема од заморот

Пеколниот распоред на натпревари му создава главоболки на тренерот Никола Матлиески, но стратегот на Тинекс Пролет сепак е оптимист дека неговиот тим ќе успее да стигне до победата на утрешниот натпревар на домашен терен против Пелистер (19 часот).

Прочитај повеќе

Очекуван пораз од силниот Работник (31-19)

Ракометарите на Тинекс Пролет претрпеа убедлив пораз на гостувањето против Еурофарм Работник со 31-19. Без оглед на обидите да се направи нешто повеќе, битолските „фармацевти“ на терен покажаа зошто важат за втор најквалитетен тим во Македонија и заслужено прокнижија нови бодови.

Прочитај повеќе

Тешко гостување против „фармацевтите“ од Битола

Ракометарите на Тинекс Пролет продолжуваат со пеколното темпо натпревари, па по двата дуели во два дена во Купот на Македонија, нашиот тим денеска го очекува нов предизвик.

Прочитај повеќе

Херојска борба и несреќен пораз од Металург во Купот на Македонија (29-31)

Тинекс Пролет одигра одличен натпревар на гостински терен против Металург, но за жал во неизвесна завршница претрпе минимален пораз од 31-29 и не успеа да се пласира на фајналфор турнирот од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет убедлив против Радовиш во Купот на Македонија (39-16)

Тинекс Пролет обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, откако попладнево рутински триумфираше над Радовиш со убедливи 39-16. Отсуството на тренерот Матлиески очекувано не остави трага врз играта на Пролет, разликата во квалитет меѓу ракометарите беше очигледна, а нашите играчи со максимално залагање обезбедија триумф од конечни 23

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет без тренерот Матлиески на куп-пресметката со Радовиш

Екипата на Тинекс Пролет денеска го игра осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, во 16 часот среќавајќи се со Радовиш како дел од групата чиј домаќин е Металург.

Прочитај повеќе

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Вардар24
2Еурофарм Работник24
3Металург18
4РК Бутел9
5Пелистер 089
6Тинекс Пролет6

Архива на вести