Актуелно

Штета: Големата борба недоволна за чудо против Вардар

Ракометарите на Тинекс Пролет одиграа одличен натпревар против фаворитот Вардар, повеќе од 50 минути имаа контрола над резултатот, но за жал потклекнаа во самиот финиш и на крајот претрпеа минимален пораз од 20-21. Ова беше еден од најдобрите мечеви на Тинекс Пролет сезон

Прочитај повеќе

На мегдан со Вардар... што помалку осцилации и загубени топки

Пеколниот ритам на натпревари во ракометниот плејоф продолжува со денешниот домашен дуел против Вардар (18.30 часот, сала „Македонско Сонце“)

Пораз во пресметката со Алкалоид (28-23)

Тинекс Пролет претрпе пораз од 28-23 на гостувањето во „Автокоманда“ против Алкалоид во рамките од осмото коло во ракометниот плејоф. Избраниците на Александар Јовиќ одиграа одлично во првите дваесетина минути, но големиот пад пред крајот на првото полувреме скапо го чинеше составот на Тинекс Пролет, кој не успеа да го изненади актуелниот вицепрвак

Јовиќ: Алкалоид е идеален ривал за да се претставиме во добро светло

Пеколниот ритам на натпревари во ракометниот плејоф продолжува и денеска, кога екипата на Тинекс Пролет ја очекува нов сериозен предизвик, гостување против актуелниот вицешампион Алкалоид (20 часот, сала Автокоманда).

Одличен викенд за Тинекс Пролет: Младинците и пионерите по стапките на првата екипа

Изминатиот викенд беше одличен за Тинекс Пролет на резултатски план, нашата прва екипа на гостински терен ја совлада Струга во рамките од плејофот, а значајни победи забележаа и младинската и пионерската екипа на Пролет.

Супер-финиш за голема победа во Струга (22-24)

Тинекс Пролет стигна до втората победа во ракометниот плеј-оф откако попладнево по голема борба славеше на гостувањето кај Струга со резултат 22-24.