Василевски: Местото на Тинекс Пролет е во елитата, да го докажеме тоа

Се е подготвено за славје во таборот на Тинекс Пролет, нашиот тим се доведе во ситуација во последното коло да биде „господар на сопствената судбина“, па со победа над Прилеп да обезбеди место во плеј-офот. Јасно е, фаворитската улога мора да биде оправдана и на терен, но разликата во квалитет е голема и со право очекуваме убедлива победа за заокружување на оваа успешна суперлигашка сезона.

„Последниот натпревар на хартија е меѓу најлесните, но за нас воедно е и најважен. Поквалитетни сме од Прилеп, а овој клуб во меѓувреме зимава остана и без неколку ракометари. Значењето на средбата е огромно и затоа сме максимално мотивирани да одиграме најдобро што знаеме и да стигнеме до посакуваната победа. Нема сомнеж, со квалитетот што го поседуваме и со игрите што ги прикажуваме местото на Тинекс Пролет е во самата елита на македонскиот ракомет“ - истакнува пивотот Филип Василевски.

Натпреварот меѓу Тинекс Пролет и Прилеп на програмата е утре со почеток во 18.30 часот.

Пребарување

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Еурофарм Работник52
2Пелистер 0841
3Тинекс Пролет37
4РК Бутел36
5Охрид 201133
6РК Струга28
7Радовиш15
8Вардар Јуниор12
9Прилеп10
10Борец0

Најнови вести

Архива на вести